Udruženje sazlija Avdo Vrabac organizovalo predavanje “Sazlijska kultura Tuzle”

“Sazlijska kultura Tuzle” naziv je predavanja koje je danas u Bosanskom kulturnom centru TK održao mr. Damir Galijašević, etnomuzikolog iz Fondacije SEVDAH.

– Još jedna aktivnost vrijedna pažnje kojom naše udruženje dokazuje da ostaje na putu čuvanja našeg tradicionalnog instrumenta saza. U saradnji sa prof. muzičke kulture Sanele Kadrić i mr. etnomuzikologije Damirom Galijaševićem organizovali smo stručno predavanje na temu saz i sazlijsko pjevanje učenicima srednje škole, a sve u cilju prenošenja tradicije na mlade generacije – istakli su iz Udruženje sazlija Avdo Vrabac Tuzla.

Predavanju su pored priznatih sazlija, vokalnih interpretora, muzikolga i drugih ljubitelja sevdalinke i saza, prisustvovali i učenici Gimnazije Meša Selimović iz Tuzle.

Meni