Dani BKC-a Tuzla: Uz pjesmu i ples upriličeno veče za pamćenje

1-1

U okviru manifestacije Dani JU BKC TK Tuzla, cjelovečernjim kulturno – umjetničkim programom publiku u Tuzli počastili su članovi Bošnjačke zajednice kulture „Preporod” Opštinskog društva Doboj – Istok. U jednosatnom programu u Bosanskom kulturnom centru nastupili su članovi folklorne i dramske sekcije, vokalni solista Esad Čamdžić, a lijepim učenjem ilahija i kasida prisutnima se predstavio i hor “Ašk”.

Bošnjačka zajednica kulture „Preporod” Opštinskog društva Doboj – Istok osnovana je 2003.godine i broji više od 150 članova raspoređenih u nekoliko sekcija, kaže predsjednik Ismet Suljić. „ U minulih deset godina našeg postojanja i rada, bili smo izdavači nekoliko naslova knjiga, snimili smo CD ilahija i kasida, a prošle godine smo uradili video dramu “Zumro dušo, pendžer mi o´škrini”, čija je premijera upriličena u BKC-u Tuzla. Naša primarna zadaća je da čuvamo od zaborava naše lijepe adete i tradiciju bošnjačkog naroda”, dodao je Suljić zahvalivši se menadžmentu BKC-a Tuzla na gostoprimistvu.

– Svake godine za Dane BKC-a izaberemo posebne sadržaje koji su kvalitetni u svim oblastima kulture. Ove godine smo započeli sa 7.Bijenalom „Umjetnosti minijature BiH”, uslijedio je koncert pop –dive Kaliopi, a ugostili smo, evo, i prijatelje iz Doboj – Istoka koji su pripremili zaista interesatnu manifestaciju – rekao je Semir Fejzić direktor BKC-a dodavši da nas već 30.oktobra očekuju novi kulturni sadržaji. U pitanju je hit predstava „Spektakluk” zagrebačkog Kazališta „Kerempuh” autorskog i glumačkog dvojca: Rene Bitorajac i Tarik Filipović.

S.P.
(tuzlarije.net)

Meni